четверг, 12 ноября 2015 г.

Урок на тему: Зима – Білосніжка

МЕТА: Розширити знання дітей про характерні ознаки зими;
             вчити учнів бачити і відчувати красу природи; продовжити
             ознайомлення зі звичаями і традиціями українського народу,
             пов’язаними з Новорічними та Різдвяними святами;  удосконалювати    
             навички виразного читання; розвивати пізнавальні інтереси;
             виховувати цікавість до традицій українського народу, любов і
             бережне ставлення до природи,
ОБЛАДНАННЯ: виставка книг, ілюстрацій, дитячі малюнки , паперові сніжинки
ПЛАН І ХІД УРОКУ
1. Емоційна підготовка
Боже на небі,
Линуть до тебе
Наші простенькі дитячі слова.
Ми – твої діти, ми – твої квіти,
Ми – України надія одна.
2. Орієнтація
- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок читання – цікава мандрівка до казкової країни. А от до якої саме, ви дізнаєтесь, розгадавши кросворд.
                           1.Чудо-сани прилетіли,
                              Скакуни в тих санях білі.
                              В санях тих сидить цариця –
                              Білокоса, білолиця.
                              Рукавом махає –
                              Сріблом все вкриває. (Зима)

                           2. Без рук, без фарб вікна розмальовує. (Мороз)

                           3. Росте вона додолу головою,
                               Росте вона холодною зимою.
                               А тільки сонечко засяє –
                              Вона заплаче й помирає. (Бурулька)
  
                           4. І не борошно, а білий,
                               І не вата, а м’який,
                               Покриває гори-кручі,
                               Застилає землю вкрай,
                               Щоб був кращий урожай.
                               Що це? Відгадай!   (Сніг)
3. Презентація
а) Вступне слово вчителя
Сон чарівний, сон казковий,
ти прийди до мене знову
У барвистому вбранні
На барвистому коні.
    Снився мені сон. На подвір’ї нашої школи гомін, сміх. Раптом підходить красуня-королева у білому вбранні з довгою сніжно-білою косою. Вона йде, вкриваючи все навколо білою ковдрою.
    І попросила Зима , щоб діти назвали слова, які вона дуже цінує. Вони назвали: сніг, ялинка, Різдво.
    А ви порадуйте королеву, продовживши цей ряд.
б) Бесіда
- А які зимові місяці ви знаєте?
- Чому їх так називають?
- Які кольори є в зими?
- Який із них найголовніший?
в) Слухання вірша П. Сингаївського «Білі черевички у зими»
Вкрив дерева білими крильми
Морозець колючий , мов шипшина.
Білі черевички у зими,
Біла-біла в неї кожушина.
Білі сани , білогриві коні.
Білі щоки, а вуста червоні,
Мов розквітлі маки польові.
- Якого кольору зимове небо у сонячний морозний день?
- Якого кольору дерева?
- Чи зустрічаються яскраві кольори взимку? Де?
- А які чути зимові голоси?
Сніг - … (рипить).
Мороз - …  (тріщить).
Хурделиця - … (плаче, виє)
г) П. І.Чайковський «Пори року» (слухання)
- Що ви уявляєте при слуханні музики?
- Яку картину можна намалювати, слухаючи музичний твір?
д) Робота з виставкою книг
- Яка з книг сподобалася найбільше?
- Скільки в ній творів?
- Хто автор твору? Хто намалював малюнки?
- Де видана книга?
є) Мовна розминка
Вивчення напам’ять вірша
Їхав грудень возом.
Віз мішок морозу,
До морозу криги,
А до криги снігу.
Фізкультхвилинка
ж) Обговорення прочитаних творів
В. Сухомлинський «Ласкавий вітер і холодний вітрюга»
                        - читання «ланцюжком» вголос;
                      - словесне малювання;
Н. Забіла «Грудень», «Січень», «Лютий».
                      - Які зміни в природі приніс грудень?
                      - Які свята приходять взимку в січні?
                      - Чому лютий лютує?
                      - Знайдіть і прочитайте, яким постає січень?
                      - Яка пора року настає після лютого?
І. Сурикова «Дитинство»
                      - Який малюнок можна намалювати до вірша?
з) Робота над загадками

В зимову веселу пору
Ми кращі друзі дітвори.
Вивозять діти нас нагору,
А ми веземо їх з гори. (Санки)

Всі в сіренькім кожушку,
В рожевій сорочці.
В нас зимою по садку
Гуляють, як гості. (Снігурі)

Відкладає птах яєчка,
Не лякає вітер, сніг.
А проклюнеться малеча –
Шишок вистачить на всіх!
Лиш ворона: «Кар» та «Кар»
Ну й дивак оцей …  (Шишкар)

Крешуть лід , ріжуть лід,
Залишають дивний слід.
Ой, які ж прудкі вони!
Ну, звичайно, …(Ковзани)

Легке, мов пушинка,
Біле, мов тростинка.
Крил не має,,
Та добре літає.
Що ж то за птиця,
Що сонця боїться? (Сніжинка)

Що за гостя в нас така –
І зелена, і струнка.
Сяє зірка угорі,
Та й на радість дітворі. (Ялинка)

е) Гра «Мозаїка»
Скласти слова з розрізаних на частини карток.
(Бурулька, сніжинка, морозець, лижі)
4. Підсумок уроку
- Перегляд дитячих малюнків.
- Гра «Згадай, коли свято»                                                                                
 Свято Миколая (19 грудня) ;
 Різдво Христове (7 січня);
 Святий вечір (6 січня);
 Свято Меланії (13 січня);
 Свято Василя (14 січня).

 
 


















 























Комментариев нет:

Отправить комментарий